Medicreporter

Najczęstsze łóżkowe błędy – zobacz, czego unikać w sypialni
Nieudane życie seksualne to częsta przyczyna ochłodzenia całej relacji

Najczęstsze łóżkowe błędy – zobacz, czego unikać w sypialni

04.01.2019 11:16

Ocena: 5.0/5 na podstawie 2 ocen

Jak często zdarza się, że podczas Waszych miłosnych igraszek nastrój nagle pryska? Czasem wystarczy jeden nieprzemyślany gest, by dotyk partnera zaczął wywoływać niechęć, a ochota na seks odeszła w niepamięć. Poznaj niechlubną listę najczęściej popełnianych błędów w sypialni i sprawdź, czego lepiej nie robić podczas romantycznych zbliżeń.

Odpowiedzialność za niepowodzenia w życiu seksualnym spoczywa na obojgu partnerach, warto więc jak najczęściej rozmawiać ze sobą o seksie i otwarcie komunikować swoje potrzeby. Im częściej będziesz dawać partnerowi do zrozumienia czego oczekujesz w sypialni, tym większe prawdopodobieństwo, że Wasze życie seksualne będzie udane. To działa oczywiście także w drugą stronę, dlatego uważnie słuchaj i obserwuj reakcje swojego partnera by wiedzieć, jak sprawić mu przyjemność. Aby uniknąć „typowych” błędów, poznaj najczęstsze przyczyny niepowodzeń w łóżku – to obowiązkowa lektura zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Nikt nie czyta w Twoich myślach

Tę oczywistość warto powtarzać sobie przed każdym pójściem do łóżka. Nawet doświadczony kochanek potrzebuje wskazówek – każda kobieta jest inna i inne pieszczoty doprowadzają ją do orgazmu. Ba! Nawet ta sama kobieta każdego dnia może mieć inny nastrój i zupełnie inne oczekiwania. Nikt nie odgadnie, czy w tej chwili masz ochotę na romantyczne uniesienia czy szybki, gwałtowny numerek – mów partnerowi, czego oczekujesz albo daj mu to do zrozumienia bez słów. Na pewno wiesz jak to zrobić.

Udawanie orgazmu

To zdecydowanie jeden z najcięższych grzechów kobiet. Jeśli kochasz się z mężczyzną i udajesz przyjemność, pozwalasz mu myśleć że technika którą do tej pory stosował przynosi Ci ogromną rozkosz. Mężczyzna będzie więc nadal stosował ten sam dotyk i te same pieszczoty będąc przekonanym, że to działa - tym samym skazujesz się na brak prawdziwego orgazmu w przyszłości. To zamknięte koło, które nie ma absolutnie żadnych pozytywnych stron. Nie rób niczego na siłę i nie udawaj. Pamiętaj, że seks ma być przyjemnością dla Was obojga. Na koniec zapamiętaj jedno: Twój partner z pewnością bardziej ucieszy się z Twojego jednego prawdziwego orgazmu, niż z setek udawanych spazmów.

Bierność i brak inicjatywy

Przyjęło się, że to mężczyzna powinien inicjować seks. Jego zadaniem jest rozpoczęcie namiętnej gry wstępnej, a potem decydowanie o pozycjach i dyktowanie tempa stosunku. Tyle że średniowiecze dawno już minęło. Jeżeli wieczorem odwracasz się plecami i zasypiasz, to nie dziw się, że Twój partner zacznie oglądać telewizję. Warto mieć świadomość, że mężczyźni uwielbiają czuć pożądanie swojej partnerki i widzieć, jak to ona przejmuje pałeczkę. Jeśli masz ochotę na igraszki, zainicjuj je. Włóż seksowną bieliznę, zapal nastrojowe świece, przytul się do swojego mężczyzny. To naprawdę dużo prostsze, niż Ci się wydaje.

Brak higieny

To wbrew pozorom dużo powszechniejszy problem, niż może się wydawać. Szczególnie w stałych związkach. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinny pamiętać, że mimo silnej i długoletniej więzi z partnerem zawsze warto o siebie dbać i podkreślać swoją atrakcyjność seksualną. Każdy z nas woli położyć się w łóżku obok pachnącego, świeżego ciała. Nie lekceważ wieczornego prysznica, a jeśli jesteś kobietą – dbaj także o regularną depilację i peelingi, by Twój mężczyzna mógł nacieszyć się idealnie gładkim i delikatnym ciałem. To działa!

Zbyt krótka gra wstępna

Powszechnie wiadomo, że mężczyznę dużo łatwiej rozpalić – jego podniecenie narasta już na sam widok seksownej kobiety i tak naprawdę wystarczy kilka minut, by był w pełni gotowy do akcji. Niestety kobiety potrzebują czegoś więcej – dłuższych pieszczot, większej czułości i namiętności. Panowie, którzy o tym zapominają, mogą solidnie podpaść swojej partnerce. Żadna kobieta nie ma ochoty na seks, gdy nie jest do niego psychicznie i fizjologicznie przygotowana. Brak odpowiedniej rozgrzewki to nie tylko kiepski nastrój, ale przede wszystkim suchość pochwy skutkujący bólem i otarciami.

Ignorowanie stref erogennych

Wiele kobiet i mężczyzn ma problem z zapamiętaniem, że strefy erogenne wykraczają u obu płci dużo dalej poza genitalia. By cieszyć się wielowymiarowymi doznaniami, nie powinno się zapominać o delikatnej skórze na karku, plecach, udach czy pośladkach. Twojego mężczyznę z pewnością podnieci delikatne przygrywanie uszu albo dotykanie całowanie szyi. Kobieta z kolei doceni każdą pieszczotę innych części ciała niż łechtaczka i piersi, ponieważ tak naprawdę całe jej ciało jest jedną wielką strefą erogenną. Odpowiednio potraktowane może być źródłem niezwykłych intymnych przeżyć.

Zobacz także:

Erotyczna mowa ciała
Erotyczna mowa ciała
Jak utrzymać namiętność w długotrwałym związku?
Jak utrzymać namiętność w długotrwałym ...
Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków
Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków

Dodaj komentarz:

Komentarze:

~małgosia

Brak inicjatywy to już nie tylko blad po stronie kobiet :/ faceci niestety też coraz częściej tylko czekają, aż kobieta wezmie sprawy w swoje rece a sami nie inicjują seksu w ogóle:(

17.10.2015 18:13 4 1
~Izka78

Facetom trzeba non stop powtarzać że kobieta to nie tylko pupa i biust – zapamiętajcie raz na zawsze panowie – uwielbiamy pieszczoty CAŁEGO ciała!

18.10.2015 19:29 3 0
~Arek

Najgorsze co kobiety mogą robic w łózku to lezec bezczynnie jak kłoda.

19.10.2015 21:13 7 0
~Ela89

Stara prawda mówi że kobiety potrafią udawać orgazm, za to mężczyźni potrafią udawać cały związek :P więc nie wiem co gorsze

21.10.2015 14:18 3 1
~patryk

Żeby w łózku nie było nieporozumień to trzeba ze sobą rozmawiać. Najgorzej jak każdy myśli że druga połówka sama odgadnie czego chce druga osoba… niestety nie ma tak dobrze

22.10.2015 16:22 4 0
~Baśka85

z byłym chłopakiem rozstałam się dlatego, że dbał w sypialni wyłącznie o swoją satysfakcję. Moja przyjemność w ogóle się dla niego nie liczyła. To jest największy błąd facetów!! Jak ktoś popełnia błędy ale się stara i dba o partnerkę, to wiele można wybaczyć. Ale jeśli myśli tylko o sobie to w moich oczach jest przegrany.

23.10.2015 18:09 2 4

To warto wiedzieć o swoim zdrowiu - śledź najnowsze artykuły.