Medicreporter

Jak utrzymać namiętność w długotrwałym związku?
Pary z długim stażem wcale nie muszą nudzić się w sypialni

Jak utrzymać namiętność w długotrwałym związku?

21.12.2015 09:48

Ocena: 4.5/5 na podstawie 4 ocen

W początkowej fazie zakochania o namiętność niemal w ogóle nie trzeba zabiegać. Po latach zbliżeń z tym samym partnerem w tym samym łóżku, temperatura niestety opada. Jak odzyskać radość z seksu w wieloletnim związku? Sprawdź sposoby na utrzymanie gorącej atmosfery dzień po dniu.

To zrozumiałe, że po kilku latach w związku pożądanie opada. Seks często staje się przewidywalny, rutynowy... i zwyczajny. Warto zadbać o odbudowę namiętności i nieustanne podgrzewanie łóżkowej atmosfery, bo miłość fizyczna to nie tylko zaspokojenie potrzeb cielesnych – to przede wszystkim budowa intymnej relacji, która dodaje nam skrzydeł w każdym wieku, na każdym etapie związku.

Pokochaj swoje ciało

Atrakcyjność fizyczna ma duże znaczenie dla udanego życia seksualnego. I nie chodzi tu wcale o posiadanie figury modelki, ale o akceptację swojego ciała i dbałość o własną sylwetkę. Twój ukochany nie zwróci uwagi na wałeczki na brzuchu, ale z pewnością zapamięta dotyk Twojej jedwabiście gładkiej skóry. Warto więc przede wszystkim zadbać o nawilżenie i pielęgnację ciała.

To, że jesteście razem od długiego czasu wcale nie oznacza, że ubieranie się w rozciągnięte dresy jest OK. Twój partner z pewnością nadal chce oglądać Cię w seksownych sukienkach, obcasach – także w łóżku. Zadbaj o fizyczność swoją i swojego mężczyzny, bo sposób, w jaki widzicie się na co dzień w dużej mierze decyduje o tym, czy wieczorem macie ochotę na seks.

Kojący dotyk

Bliskość fizyczna powinna łączyć zakochanych ludzi nie tylko w sypialni. Warto wiedzieć, że życzliwy dotyk w zwykłych, codziennych sytuacjach potrafi zdziałać cuda. Dotykana osoba czuje się kochana, akceptowana i pewniejsza siebie. Wszystko dlatego, że bliskość fizyczna sprzyja wydzielaniu serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za poczucie szczęścia i dobry nastrój.

Pamiętaj o czułym pocałunku, gdy żegnacie się rano przed wyjściem do pracy. Pogłaszcz swojego mężczyzną po plecach, gdy stoicie w kolejce do kasy supermarketu. Trzymajcie się za ręce podczas wspólnego spaceru. Dzięki temu nie pozwolicie na stworzenie bariery, która wieczorem utrudniałaby zainicjowanie intymnego zbliżenia. Przytulajcie się jak najczęściej, a nocą wzajemny dotyk będzie czymś najbardziej naturalnym na świecie.

Podsycanie ognia

Po kilku latach związku namiętność i pożądanie nie są już tak intensywne jak na początku związku. To zupełnie normalne, jednak wcale nie trzeba godzić się na ten spadek temperatury. Tylko od Was zależy, w jaki sposób będziecie patrzeć na siebie każdego ranka i jak spędzicie wspólny wieczór. By podsycić pozytywne uczucia do partnera, przypomnij sobie doznania z Waszego ostatniego udanego seksu. Pomyśl o tym, jak się czułaś na Waszych pierwszych randkach i postaraj się odbudować dawne żądze. To łatwiejsze, niż myślisz.

Seksowna bielizna, czułe smsy, pikantne propozycje – zadbaj o detale, dzięki którym wciąż będziecie czerpać przyjemność ze wspólnych nocy. Pamiętaj, że wieczorną atmosferę budujecie przez cały dzień, dlatego warto od samego rana pozytywnie się nastawiać. Od czasu do czasu wybierzcie się także na randkę – spotkanie, na którym nie będziecie rozmawiać o kredytach, dzieciach i zakupach. Wykorzystajcie ten czas wyłącznie na podsycanie i pielęgnowanie Waszego uczucia.

Zobacz także:

5 sposobów na podkręcenie kobiecego libido
5 sposobów na podkręcenie kobiecego libido
Jak poprawić swoją potencję?
Jak poprawić swoją potencję?
5 pomysłów na fascynującą grę wstępną
5 pomysłów na fascynującą grę wstępną

Dodaj komentarz:

Komentarze:

~adam78

jak kobieta o siebie dba i rozpala mężczyznę non stop, to nie ma mowy o nudy w związku i nieważne ile lat już ze sobą jesteście. Grunt to wlasciwa partnerka!

16.10.2015 17:41 6 1
~elka

a co z mężczyzna? To tylko kobieta musi o siebie dbać i wysyłać pikantne smsy? A facet nie? Phii

16.10.2015 19:01 2 4
~Magda

problem w tym że po kilkunastu latach małżeństwa czasem już nie ma znaczenia w co się ubierzesz i jak czule będziesz się zachowywać w stosunku do drugiej osoby. Czasem po prostu uczucie wygasa i tyle...

16.10.2015 23:52 4 5
~martusia

my z mężem codziennie dbamy o siebie i o bliskość między nami. Jesteśmy 4 lata po ślubie i nadal z taką samą namiętnością się kochamy. Oby tak zostało jak najdłużej :)

17.10.2015 13:22 5 0
~Zuzanna

drobne gesty są bardzo wazne!! nie wyobrazam sobie nie dostać od męża buziaka na dobranoc czy na dzień dobry. Dbajcie o to a nie będzie żadnych problemów w łóżku

17.10.2015 15:19 9 1

To warto wiedzieć o swoim zdrowiu - śledź najnowsze artykuły.