Medicreporter

Jak poprawić swoją potencję?
By być kochankiem doskonałym, wystarczy zastosować się do kilku prostych reguł

Jak poprawić swoją potencję?

21.12.2015 09:38

Ocena: 3.0/5 na podstawie 4 ocen

Chwilowe zaburzenia sprawności seksualnej zdarzają się każdemu mężczyźnie, bez względu na wiek. Jednak aby utrzymać zadowalającą potencję na długie lata, warto znać kilka czynników sprzyjających udanemu życiu seksualnemu. Sprawdź, jak możesz zadbać o swoją sprawność w każdym wieku.

Seks w stałym związku

Seksuolodzy mówią wprost: przygodne stosunki z różnymi kobietami osłabiają męską potencję – jak to możliwe? Ważną rolę w udanym życiu seksualnym stanowi znajomość oczekiwań partnerki. Badania dowodzą, że mężczyźni w stałych związkach mają bardziej satysfakcjonujące stosunki, ponieważ zbliżeniu ze stałą partnerką towarzyszy pełne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i uczucie, które dodaje pewności siebie. W razie niepowodzenia można także liczyć na większą wyrozumiałość stałej partnerki, co minimalizuje ryzyko lęku przed ośmieszeniem. Seks z przygodnymi kobietami generuje stres i chaos, który przyczynia się do obniżenia możliwości seksualnych mężczyzn.

Regularne zbliżenia

To prawda stara jak świat – najlepszą sprawność zachowasz... ćwicząc. Regularne stosunki pozwalają utrzymać hormony na odpowiednim poziomie i usprawniają przepływ krwi w narządach wewnętrznych. Regularność stosunków wcale nie oznacza, że muszą być one częste (choć im częściej, tym lepiej!) - ważniejsze jest zachowanie podobnej częstotliwości zbliżeń. Może do nich dochodzić codziennie, a może raz w tygodniu – wszystko zależy od Waszych preferencji. Znacznie bardziej szkodliwe dla potencji jest uprawianie intensywnego seksu przez tydzień, a później brak stosunków przez kolejne, powiedzmy 10 dni. Regularność przede wszystkim!

Ćwiczenia fizyczne

Sprawność seksualna jest ściśle powiązana z ogólnym stanem zdrowia i kondycją całego organizmu. Do prawidłowej pracy narządów intymnych niezbędne jest zachowanie odpowiedniej masy ciała (otyłość to jeden z głównych wrogów udanego życia seksualnego), a także dbałość o odpowiedni poziom cholesterolu czy ciśnienia krwi. Istnieje bezpośredni związek między aktywnością fizyczną a wysoką sprawnością seksualną. Nie mówimy tu o ostrej harówce na siłowni - przemęczenie i przeforsowanie organizmu może doprowadzić nawet do zmniejszenia poziomu testosteronu i przyniesie całkowicie odwrotny skutek. Ważne, by dbać o aktywność ruchową – możesz jeździć na rowerze, chodzić na basen, trenować sztuki walki – rób coś, co pozwoli Ci zachować dobrą kondycję, a efekty zobaczysz także w łóżku.

Odpowiednia dieta

Wiesz już, że stan zdrowia całego organizmu ma realny wpływ na życie seksualne. Warto więc dbać również o odpowiednią dietę, która uchroni Cię przed nadciśnieniem czy cukrzycą – jednymi z chorób, które wyraźnie pogarszają potencję. By utrzymać formę i ustrzec się przed ociężałością często sięgaj po produkty z wysoką zawartością białka. Jajka, nabiał, mięso drobiowe – oto sprzymierzeńcy satysfakcjonującego seksu. Unikaj nałogów, ponieważ uzależnienie od nikotyny czy alkoholu znacznie obniża możliwości seksualne u mężczyzn.

Zobacz także:

Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków
Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków
Najczęstsze łóżkowe błędy – zobacz, czego unikać w sypialni
Najczęstsze łóżkowe błędy – zobacz, czego ...
5 sposobów na podkręcenie kobiecego libido
5 sposobów na podkręcenie kobiecego libido

Dodaj komentarz:

Komentarze:

~marco_polo

polecam jedzenie ryb i owoców morza - libido wzrasta o 100% ;) sprawdziłem!

18.10.2015 16:01 6 2
~anita_9

popieram regularne zbliżenia w stałym związku :))

18.10.2015 19:02 4 2
~Dawid

ja odkąd rzucilem palenie widze znaczną poprawę w łóżku. warto też panowie biegać albo wyjśc czasem na siłke, roznica w sypialni bedzie ogromna

18.10.2015 23:18 3 0
~pawel_87

"Seks z przygodnymi kobietami generuje stres i chaos"- no jak dla kogo ;D

19.10.2015 12:37 2 1

To warto wiedzieć o swoim zdrowiu - śledź najnowsze artykuły.