Medicreporter

Erotyczna mowa ciała
Podświadome sygnały seksualne wysyłają zarówno kobiety, jak i mężczyźni

Erotyczna mowa ciała

05.01.2019 11:13

Ocena: 3.7/5 na podstawie 10 ocen

Ukryte sygnały seksualne są w stanie powiedzieć więcej niż przypuszczasz – znając język erotycznej mowy ciała łatwo rozpoznasz, czy Twój rozmówca ma ochotę na intymne chwile w Twoim towarzystwie.

Sygnały seksualne wysyłane otoczeniu podświadomie to tzw. USS – specjalistka od komunikacji międzyludzkiej Leil Lowndes nazwała w ten sposób uniwersalny alfabet erotyczny każdego człowieka. Okazuje się, że ochotę na seks u drugiej osoby można rozpoznać zwracając uwagę na kilka podstawowych elementów w jej zachowaniu i wyglądzie. Co ciekawe, dużo więcej podświadomych sygnałów świadczących o gotowości na zbliżenie wysyłają kobiety. Niestety tylko 1 na 30 mężczyzn potrafi te sygnały odczytać…

Jak poznać, że druga osoba ma ochotę na seks?

1. Oczy

U osoby pobudzonej seksualnie źrenice ulegają znacznemu powiększeniu, a oczy stają się bardziej błyszczące. Specjaliści tłumaczą to następująco: kiedy człowiek ma ochotę na zbliżenie, pokazuje swoją otwartość i gotowość na nowe doznania. Zwróć też uwagę na rzęsy, ponieważ równocześnie osoba chętna na seks dużo częściej mruga.

2. Nos

Kiedy w głowie Twojego rozmówcy pojawiają się pikantne myśli i zamiary, rozszerzają się jego naczynia krwionośne, a krew w żyłach zaczyna krążyć szybciej. Objawia się to lekkim zaróżowieniem lub zaczerwienieniem szczególnie ukrwionych miejsc – jednym z nich jest właśnie nos. U mężczyzn znaczącym sygnałem może być także to, że nos (a właściwie nozdrza) stają się dużo bardziej ruchliwe.

3. Nogi

U kobiet wyraźnym sygnałem gotowości na zbliżenie jest zakładanie nogi na nogę. Jeśli do tego kobieta delikatnie kołysze nogami lub dotyka i gładzi swoją łydkę dłonią, możesz być pewny, że ma na Ciebie ochotę. U mężczyzn natomiast istotne jest ułożenie stóp – jeśli czubki palców skierowane są w Twoją stronę, mężczyzna podświadomie informuje Cię, że jest Tobą zainteresowany. Jeśli siada lekko bokiem, a jego nogi zupełnie nie są zwrócone ku Tobie – raczej nie ma ochoty na intymne chwile w Twoim towarzystwie.

4. Szyja

Szyja podnieconej kobiety wydłuża się i wygina, przybierając nieco łabędzi kształt. Jeśli Twoja rozmówczyni dodatkowo gładzi się po szyi i karku, z pewnością jest zainteresowana bliższym kontaktem z Tobą. Odsłanianie szyi to zakodowany biologicznie sygnał uległości.

5. Włosy

Dotykanie włosów to bardzo jasny sygnał zainteresowania drugą osobą. Ma na celu podkreślenie własnej atrakcyjności - kobieta może odgarniać je za ucho, bawić się nimi, nawijać na palce, albo zwijać w kok i rozpuszczać. Mężczyzna natomiast najczęściej przeczesuje je palcami – w każdym przypadku częste dotykanie i bawienie się włosami to dobry znak.

6. Ręce

Kiedy wzrasta podniecenie i ochota na seks, dłonie stają się cieplejsze i bardziej wilgotne. Ważne również, w jaki sposób Twój rozmówca trzyma dłonie – jeśli ich wewnętrzna strona jest skierowana w Twoją stronę, to sygnał gotowości na bliższy kontakt. Jeśli ktoś nie jest Tobą zainteresowany, podświadomie będzie kierował wnętrze dłoni w swoim kierunku.

7. Uniwersalne kobiece znaki

Żeński alfabet erotyczny jest dużo bogatszy – poza wymienionymi wyżej sygnałami, zainteresowanie kobiety zdradzają także jej piersi – stają się nabrzmiałe i zwiększają swoją objętość nawet o 25%. Możesz być pewien, że kobieta ma na Ciebie ochotę jeśli gładzi się po ramionach, zwilża wargi, usuwa z Twoich ubrań „niewidzialne” pyłki albo nieustannie szuka z Tobą kontaktu fizycznego (np. sprawdza godzinę na Twoim zegarku).

Zobacz także:

Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków
Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków
Jak poprawić swoją potencję?
Jak poprawić swoją potencję?
Wszystko o testosteronie
Wszystko o testosteronie

Dodaj komentarz:

Komentarze:

~Paweł

Z oczu rzeczywiście wiele można wyczytać, ale nie chodzi o szerokość źrenic :) po prostu widać, czy ktoś ma na ciebie ochotę czy nie ;)

23.10.2015 15:45 4 0
~andrew84

Ooo tak, najjaśniejszy sygnał na świecie – kobieta, która bawi się włosami :D znam ten numer – nawijanie loków na palce, odgarnianie ich za ucho, poprawianie – klasyka gatunku :)

23.10.2015 17:36 3 0
~dorotka

Sygnałów męskiego zainteresowania jest cała masa, ale do głowy by mi nie przyszło sprawdzać czy ma ciepłe ręce haha, myślę że są bardziej oczywiste znaki ;)

24.10.2015 12:02 1 0
~Magdalena

To faceci też wysyłają jakieś znaki?? Przecież oni są do przeczytania w tej kwestii jak otwarta księga ;p

22.10.2015 17:33 5 0
~Piotr37

Chemię między ludźmi po prostu się czuje. Nigdy nie zwracałem uwagi na źrenice, zaróżowiony nos itd., a jakoś zawsze wiem, kiedy iskrzy.

22.10.2015 21:18 7 0
~dawid

A co, jeśli kobieta specjalnie wysyła mylne sygnały?? One lubią takie gierki ;/

23.10.2015 10:21 6 2

To warto wiedzieć o swoim zdrowiu - śledź najnowsze artykuły.