Medicreporter

5 sposobów na podkręcenie kobiecego libido
Brak ochoty na seks może być wynikiem stresu i przemęczenia

5 sposobów na podkręcenie kobiecego libido

18.12.2015 13:38

Ocena: 3.2/5 na podstawie 5 ocen

Stres w pracy, nawał obowiązków, problemy finansowe, zmęczenie – wiele czynników może wpływać na obniżenie kobiecego libido. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą rozniecić płomień pożądania na nowo.

Relaks

Nie wynaleziono (jak do tej pory) cudownego leku na stres. Można jednak nauczyć się go oswajać. Każda kobieta relaksuje się inaczej, jednak niezależnie od tego co wybierzesz – aktywność fizyczną, czytanie książek, czas spędzony na łonie natury – postaraj się robić to regularnie. Każdego dnia wygospodaruj czas tylko dla siebie. Postaraj się uzyskać stan błogiego odprężenia, zapominając choćby na kwadrans, o problemach i obowiązkach.

Zmiany w jadłospisie

Aby poprawić swoją sprawność seksualną, warto dodać do menu składniki takie jak: ryby (zwłaszcza łososia i makrelę), zioła (żeń szeń), orzechy oraz oliwę z oliwek. Poprawią one funkcjonowanie układu nerwowego i pozytywnie wpłyną na hormony odpowiedzialne za popęd seksualny. Warto również pomyśleć o naturalnych afrodyzjakach takich jak: winogrono, banany, papryka chilli oraz awokado. Działają one korzystnie na produkcję endorfin, poprawiają samopoczucie oraz zwiększają ochotę na intymne zbliżenia.

Ćwiczenia

Zakompleksiona kobieta ma znacznie mniejszą ochotę na seks. Złotą receptą w tym przypadku będzie podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Dobra kondycja jest rónoznaczna z wysokim poziomem libido. Jeśli na co dzień czujesz się ociężała, trudno Ci będzie wykrzesać chęci na wielogodzinne igraszki. Dlatego, by poprawić samoocenę – a co za tym idzie – relacje w sypialni, zacznij uprawiać sport.

Zadbaj o relacje z partnerem

Stopień intymności między dwojgiem ludzi jest odzwierciedleniem ich relacji w związku. Nie ufasz partnerowi? Jesteście w trakcie wielkiej kłótni? Nic dziwnego, że stałaś się oziębła w sypialni. Jedynym sposobem na uratowanie tej sytuacji jest szczera rozmowa. Powiedz głośno co czujesz i czego oczekujesz. Taka wspólna analiza waszego związku z pewnością zbliży was do siebie i pomoże rozpalić płomień pożądania na nowo.

Oczyść swój umysł

Obniżony poziom libido może być również wynikiem negatywnych myśli zaprzątających kobiecą głowę. Najczęstszym powodem do zmartwień jest niechciana ciąża. Jeśli ta obawa dotyczy również Ciebie, najwyższa pora byś zastanowiła się nad zmianą metody antykoncepcji. Zadbaj również o odpowiednią długość snu. Dopilnuj, by nie spać krócej niż 8 godzin na dobę. Niedobór snu i przemęczenie wpływają bowiem bardzo niekorzystnie na popęd seksualny.

Zobacz także:

Jak utrzymać namiętność w długotrwałym związku?
Jak utrzymać namiętność w długotrwałym ...
Jak poprawić swoją potencję?
Jak poprawić swoją potencję?
Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków
Poznaj siłę naturalnych afrodyzjaków

Dodaj komentarz:

Komentarze:

~iwona

jak partner jest odpowiedni to nie trzeba dodatkowych sposobów na „podkręcanie” libido :) mój narzeczony potrafi rozpalić mnie dużo lepiej niż te wszystkie afrodyzjaki :D

23.10.2015 13:52 2 1
~Wojtek29

moja dziewczyna ostatnio w ogole nie chce się kochać, twierdzi że ma problemy w pracy, non stop chodzi zestresowana – co robić? :(

23.10.2015 16:03 1 0
~PaulaM

moje libido runęło od pigułek anty. Od dwóch lat łykam tabletki i mocno odczuwam, że nie mam takiej ochoty na seks jak dawniej. Niestety cos za cos

23.10.2015 18:30 1 0
~Elka

z fitnessem się nie zgodzę. Kompleksy rodzą się w głowie – jak facet sprawia, że czujesz się piękna i doskonała to niepotrzebna jest żadna siłownia. I na odwrót – jak mężczyzna nie potrafi zapewnić że kocha każdy centymetr twojego ciała, to zawsze będziesz się czuła przy nim nieatrakcyjna i siódme poty na siłowni nie pomogą ;)

24.10.2015 09:36 2 2
~matejko

jak moja dziewczyna jest nie w humorze, to wtedy po prostu staram się podwójnie ;p zapalam świece, dbam by się rozluźniła, przede wszystkim wszystko bez pośpiechu... zwykle działa :D

24.10.2015 14:56 2 0
~agnieszka09

stres potrafi skutecznie rozwalić życie, także łóżkowe. Nie da się skupić na przyjemności jak w głowie siedzą kredyty, za drzwiami dzieci albo teściowie, w pracy problemy itd.

24.10.2015 19:20 3 0

To warto wiedzieć o swoim zdrowiu - śledź najnowsze artykuły.