Medicreporter

Ćwiczenia na płaski brzuch
Regularne ćwiczenia zapewnią Ci idealnie płaski brzuch bez fałdek

Ćwiczenia na płaski brzuch

21.12.2015 09:41

Ocena: 2.75/5 na podstawie 4 ocen

Tłusta oponka na brzuchu żadnej z nas nie dodaje urody ani pewności siebie. Marzenia o płaskim brzuchu bez fałdek można spełnić w kilkanaście dni, pod warunkiem że solidnie przyłożysz się do ćwiczeń. Sprawdź 4 niezawodne ćwiczenia, które szybko spalą zbędny tłuszcz z okolic talii.

Brzuch jest specyficzną partią ciała, z której spalanie tłuszczu odbywa się wyjątkowo wolno i wymaga dużego nakładu pracy. Jeśli jednak świadomie zaplanujesz trening, masz szansę skutecznie zgubić zbędną oponkę. Pierwsze efekty ćwiczeń powinnaś zauważyć już po 2 tygodniach, choć oczywiście w tak krótkim czasie nie da się uzyskać efektu „deski”. Oczekując „kaloryfera” także trzeba będzie poświęcić na treningi nieco więcej czasu.

Na początek warto wiedzieć, że wykonywanie nawet kilkuset brzuszków dziennie nie jest najlepszą drogą do płaskiego brzucha. Zwłaszcza na początku. Istnieją znacznie skuteczniejsze ćwiczenia, które pomogą szybciej spalić tłuszcz z newralgicznych mięśni brzucha. Realizując poniższy harmonogram ćwiczeń, w pierwszej kolejności wzmocnisz mięśnie brzucha i ujędrnisz skórę. Na tym etapie dochodzi też do intensywnego spalania tłuszczu (z tego względu możesz odczuwać bolesne zakwasy, ale to bardzo dobrze!).

Każde z poniższych ćwiczeń poprzedź porządną rozgrzewką, trwającą co najmniej 10 minut, by przygotować mięśnie do wysiłku. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Przygotuj matę lub ręcznik, butelkę wody i... do dzieła!

1. Pionowe nożyce

Połóż się na plecach. Ręce powinny luźno spoczywać wzdłuż tułowia. Pomału oderwij barki od podłogi, a nogami wykonuj dynamiczne ruchy pionowych nożyc. Zwróć uwagę, by najwyższym punktem, do którego podnosisz nogę był kąt 45 stopni utworzony z podłogą. Najniższy punkt powinien wynosić około 4 cm nad ziemią. Najlepiej, gdy wykonasz po 35 powtórzeń w 3 seriach.

2. Skrętoskłony

Połóż się płasko na podłodze. Ręce ułóż tuż za głową. Zegnij tułów dociągając prawe ramię do lewego kolana, uniesionego lekko do siebie. I na odwrót – zegnij tułów dociągając lewe ramię do prawego kolana. Wykonaj 30 powtórzeń na zmianę, najlepiej w 3 seriach.

3. Deska

Ułóż się na podłodze w pozycji przypominającej pozycję do wykonania pompek. Ręce rozłóż na szerokość ramion, stopy na szerokość barków. Wciągnij brzuch. W takiej pozycji wytrzymaj 60 sekund – to może być bolesne, ale warto wytrzymać! Odpoczywaj przez 15 sekund i wykonaj ćwiczenie ponownie. Seria składa się z 3 powtórzeń.

4. Unoszenie

Połóż się na plecach. Ręce powinny spoczywać prosto za głową. To ćwiczenie polega na równoczesnym unoszeniu ramion i nóg w taki sposób, byś dotknęła stóp rękami. Pamiętaj, by unieruchomić łokcie i kolana. W takiej pozycji wytrzymaj przynajmniej 5 – 7 sekund. Postaraj się wykonać 15 powtórzeń.

Zobacz także:

Rusz się! Wybieramy najlepszy sport na zimę
Rusz się! Wybieramy najlepszy sport na zimę
Jak pozbyć się zakwasów?
Jak pozbyć się zakwasów?
Aqua aerobik – więcej niż gimnastyka
Aqua aerobik – więcej niż gimnastyka

Dodaj komentarz:

Komentarze:

~marcin

brzuszki są dobre ale na wyrzeźbienie mięśni, a wcześniej trzeba spalić tłuszcz do czego brzuszki nie najlepiej się nadają ;]

20.10.2015 19:17 3 2
~arleta89

3 tygodnie takich ćwiczeń i efekty powinno być widać jak na dłoni :)

21.10.2015 13:12 2 4
~iza

ćwiczenia to jedno ale trzeba pamietać jeszcze o odpowiedniej diecie. Przede wszystkim wykluczyć gazowane słodkie napoje bo to one są najbardziej odpowiedzialne za tworzenie się „oponki”

21.10.2015 14:51 3 0
~Dawid85

czy takie ćwiczenia można wykonywać kiedy ma się problemy z kręgosłupem?

22.10.2015 07:18 4 4
~Ola

bardzo chciałabym mieć płaski brzuszek, ale niestety brakuje mi motywacji :( znacie może jakiś dobry sposób żeby wytrwać w tych ćwiczeniach i w postanowieniu dłużej?

22.10.2015 18:32 0 1

To warto wiedzieć o swoim zdrowiu - śledź najnowsze artykuły.